تذکره منظوم ستیغ سخن

تذکره منظوم ستیغ سخن

  • نوع فایل : کتاب
  • زبان : فارسی
  • نویسنده : نصرالله مردانی

Description

. تذکره‌ی منظوم ستیغ سخن ، همراه با معرفی کوتاهی از حدود دو هزار شاعر و بیش از صد و پنجاه تذکره این کتاب یک اثر بدیع ادبی و تاریخ ادبیات منظوم است و خواننده با مراجعه به آن امکان می‌یابد با نام بیش از دو هزار شاعر و صد و پنجاه کتاب آشنا شود و با خواندن و مطالعه این ابیات، آن نامها را آسان به خاطر بسپارد، «سمت» به انتشار آن همت گماشت تا به خواست خداوند، دانشگاهیان و غیر دانشگاهیان علاقه‌مند بتوانند از آن استفاده کنند. چکیده : «ستیغ سخن» تذکرهای منظوم است که از 27 بند یازده بیتی (مجموعاً 297 بیت) تشکیل شده و در قالب مثنوی به شکل ترجیع‌بند و در بحر متقارب سروده شده است. شاعر این تذکره، نصرالله مردانی، در این منظومه نام بیش از دو هزار شاعر پارسی‌گو را از آغاز شعر فارسی تا دوران معاصر ذکر کرده و از صد و پنجاه تذکره یا اثر ادبی یاد کرده است. در بخش غیرمنظوم این کتاب، شاعران و کتبی که در منظومه از آنان ذکر به میان آمده، به اختصار معرفی شده‌اند. کتاب دارای فهرست نام شاعران، کتابها و منابع است. فهرست: پیشگفتار بخش اول: منظومه ستیغ سخن بخش دوم: منظومه ستیغ سخن بخش سوم: فهرست نام شاعران حق تکثیر: برگرفته شده از سایت انتشارات سمت (www.samt.ac.ir)
اگر شما نسبت به این اثر یا عنوان محق هستید، لطفا از طریق "بخش تماس با ما" با ما تماس بگیرید و برای اطلاعات بیشتر، صفحه قوانین و مقررات را مطالعه نمایید.

دیدگاه کاربران


لطفا در این قسمت فقط نظر شخصی در مورد این عنوان را وارد نمایید و در صورتیکه مشکلی با دانلود یا استفاده از این فایل دارید در صفحه کاربری تیکت ثبت کنید.

بارگزاری