اعتیاد و درمان

اعتیاد و درمان

  • نوع فایل : کتاب
  • زبان : فارسی
  • چاپ و سال / کشور: 2018

توضیحات

اعتیاد و درمان کتاب اعتیاد و درمان در ابتدا به نقش عوامل مختلف اثر‌گذار بر شیوع پدیده اعتیاد می‌پردازد و سپس آخرین و جدیدترین یافته‌های علمی و روش‌های گوناگون درمانی اعم از دارویی و غیر‌دارویی را بیان می‌کند. اعتیاد معلول علت‌ها‌ی گوناگونی است. اعتیاد بر افزایش آسیب‌های اجتماعی دیگر از جمله طلاق، کودک‌آزاری، فساد اخلاقی، کودکان کار و...نقش کلیدی دارد. این پدیده تقریبا درتمامی جوامع انسانی عرض اندام می‌کند و هر بار نقابی جدید به چهره می‌زند و با رنگ و لعابی دیگرگون افراد را به کام خویش می‌کشد. در بخشی از کتاب اعتیاد و درمان می‌خوانیم: هیپنوتراپی یا هیپنوتیزم درمانی بر سلامت روان افراد دارای اختلالات اعتیادی موثر است. در مطالعه‌ای ۸ جلسه ظرف مدت ۵ ماه و هر جلسه ۲ ساعت توانست وضعیت روان‌شناختی معتادان را به طرز معنی داری بهبود دهد. اعتیاد بیشتر یک وسوسه و هوس روانی است تا یک وابستگی جسمانی. بنابراین در درمان آن هم باید وسوسه روانی مصرف مواد را از بین برد در نتیجه به خودی خود فرد میل خود را به مصرف مواد از دست می‌دهد. یک فرد معتاد که درد و رنج زیادی را برای ترک مواد تحمل می‌کند اما پس از مدتی مجددا به آن روی می‌آورد، در واقع به معنای آن است که قدرت اراده آن فرد تحمل مقاومت در برابر وسوسه تجدید حالات لذت بخشی که آن مواد در گذشته برای او ایجاد می‌کرد را ندارد. در نتیجه مجددا شروع به مصرف مواد می‌کند. با توجه به تجربیات حاصل شده به نظر می‌رسد برای درمان اعتیاد یک روش بسیار خاصی را باید به کار برد تا وسوسه مصرف مواد از بین برود. بنابراین از آنجایی که هیپنوتیزم قادر به نفوذ به ذهن نا‌هشیار فرد می‌باشد، به همراه مشاوره روانشناسی و روان‌درمانی بهترین روش برای رهایی از اعتیاد به مواد و وابستگی روانی به هر چیز زیان‌آوری می‌باشد. کلمات کلیدی: اعتیاد، درمان اعتیاد، روانشناسی اعتیاد، روان درمانی اعتیاد، درمان روانشناختی اعتیاد، تغذیه در ترک اعتیاد، راه های درمان اعتیاد، درمان اعتیاد با هیپنوتیزم، ایا هیپنوتیزم در درمان اعتیاد موثر است، روش های درمان اعتیاد، کتاب روانشناسی اعتیاد، کتاب درمان شناختی رفتاری اعتیاد، مشاوره روانشناسی ترک اعتیاد، برچسب‌ها: اعتیاد، درمان اعتیاد، روانشناسی اعتیاد، روان درمانی اعتیاد، درمان روانشناختی اعتیاد، تغذیه در ترک اعتیاد، راه های درمان اعتیاد، درمان اعتیاد با هیپنوتیزم، ایا هیپنوتیزم در درمان اعتیاد موثر است، روش های درمان اعتیاد، کتاب روانشناسی اعتیاد، کتاب درمان شناختی رفتاری اعتیاد، مشاوره روانشناسی ترک اعتیاد
اگر شما نسبت به این اثر یا عنوان محق هستید، لطفا از طریق "بخش تماس با ما" با ما تماس بگیرید و برای اطلاعات بیشتر، صفحه قوانین و مقررات را مطالعه نمایید.

دیدگاه کاربران


لطفا در این قسمت فقط نظر شخصی در مورد این عنوان را وارد نمایید و در صورتیکه مشکلی با دانلود یا استفاده از این فایل دارید در صفحه کاربری تیکت ثبت کنید.

بارگزاری