نوروز پیوندگاه ایرانشهر: جایگاه جشن نوروز در میان اقوام ایرانشهر

نوروز پیوندگاه ایرانشهر: جایگاه جشن نوروز در میان اقوام ایرانشهر

  • نوع فایل : کتاب
  • زبان : فارسی
  • نویسنده : بهروز پویا
  • چاپ و سال / کشور: 2017

توضیحات

نوروز پیوندگاه ایرانشهر: جایگاه جشن نوروز در میان اقوام ایرانشهر کتاب نوروز پیوندگاه ایرانشهر: جایگاه جشن نوروز در میان اقوام ایرانشهر توسط بهروز پویا نوشته شده است. چون نیک بنگریم ایران به مانند پر نقش و نگار بودن قالی، دارای گوناگونی فرهنگی است، ولی همه‌ی این فرهنگ‌ها دارای یک ساختار، ریشه‌ی همبسته و تاریخ همبسته هستند؛ به سخن دیگر می‌توان گفت ایرانشهر از به هم گره خوردن همین تار و پودها بافته شده است. جشن نوروز، در کنار زبان، تاریخ همبسته و دیگر نمودها و نمادهای فرهنگ ایرانی، برای ما ایرانیان از دیدگاه «همبستگی ملی» و «هویت ایرانی» دارای نقش پررنگی است؛ شاید بتوان گفت یگانه مولفه‌ی هویتی است که میان همه‌ی باشندگان فلات ایران دارای سابقه‌ی تاریخی ست، و تا کنون نیز پایدار بوده است. نوروز، گنجینه‌ای است از باورها و اسطوره‌های باشندگان فلات ایران که در درازنای تاریخ این سرزمین جلا خورده‌اند و به شکل امروزی درآمده‌اند. در این گنجینه دستکم به چهار گوهر می‌توان اشاره کرد که بن مایه‌ی ارزشی آن را تشکیل می‌دهند؛ گوهر «ستایش شادی»، گوهر «پاسداشت طبیعت»، گوهر «نیکداشت نیاکان» و گوهر «دلبستگی به نو شدن». کلمات کلیدی: درباره ی عید نوروز، جشن نوروز در اقوام مختلف، آیین های نوروزی، تاریخچه عید نوروز، برچسب‌ها: درباره ی عید نوروز، جشن نوروز در اقوام مختلف، آیین های نوروزی، تاریخچه عید نوروز
اگر شما نسبت به این اثر یا عنوان محق هستید، لطفا از طریق "بخش تماس با ما" با ما تماس بگیرید و برای اطلاعات بیشتر، صفحه قوانین و مقررات را مطالعه نمایید.

دیدگاه کاربران


لطفا در این قسمت فقط نظر شخصی در مورد این عنوان را وارد نمایید و در صورتیکه مشکلی با دانلود یا استفاده از این فایل دارید در صفحه کاربری تیکت ثبت کنید.

بارگزاری