رمان اختر، دختر زیبای قاجاری

رمان اختر، دختر زیبای قاجاری

  • نوع فایل : کتاب
  • زبان : فارسی
  • نویسنده : الی نجفی
  • چاپ و سال / کشور: 2018

توضیحات

رمان اختر، دختر زیبای قاجاری کتاب رمان اختر، دختر زیبای قاجاری به قلم الی نجفی داستان زندگی دختری قاجاری از قشر ضعیف به نام اختر را روایت می‌کند که برای کنیزی راهی خانه‌ی یکی از ثروتمندان شهر می‌شود اما اتفاقاتی در آن خانه برایش رخ می‌دهد که... در بخشی از کتاب رمان اختر دختر زیبای قاجاری می خوانیم: پوران‌دخت در حالی که یک آینه‌ی دستی مینیاتوری در دست داشت و در حال انجام کاری بود به تندی وسیله‌ای را پشتش پنهان کرد و گفت: اختر از روی سکو شانه را بردار و گیس‌های من را مرتب کن. به اطراف نگاهی انداختم، در اتاق پوران‌دخت فرش دست‌بافی بود و دو مخده و تشک و تاخچه‌ای که روی آن یک گلابدان و یک آینه‌ی مسی و یک جا انگشتری نقره و یک چراغ الکلی فیتیله‌ای قرار داشت و همچنین سکوی کوچکی که روی آن شانه و عطر‌دان و گیره‌ی سر و... قرار گرفته بود. اتاق پوران‌دخت خیلی زیبا و مرتب بود. پوران گیس‌های سیاه و بلند و پر‌پشتی داشت و خار کردن این گیس‌ها کار ساده‌ای نبود به سکویی که شانه روی آن قرار داشت نزدیک شدم و شانه‌ی چوبی را در دست گرفتم و بارها از خدا خواستم که هنگام خار کردن گیس‌های بلند پوران‌دخت درد نگیرد تا او بر من خرده نگیرد چون من به شدت از فلک شدن هراس داشتم. با هزار ترس و لرز به پوران دخت نزدیک شدم و شانه‌ی چوبی را بین گیس‌های پرپشتش فرو کردم و به آرامی مشغول خار کردن گیس‌های پوران دخت شدم و بعد با دقت موهای او را گیس‌باف کردم و گیره زدم. پوران‌دخت که از کارم خوشش آمده بود گفت: وای اختر تو بهتر از اعظم گیس‌های مرا خار کردی از وقتی که اعظم ازدواج کرده هیچ‌کس نتوانسته بود گیس‌های مرا به این خوبی خار کند. با خوشحالی از رضایت داشتن پوران‌دخت لبخندی زدم و گفتم: ممنونم خانم امیدوارم که همیشه از من راضی باشید. پوران‌دخت ابروهای پرپشت و مشکی‌اش را در هم کشید و گفت: اختر مرا پوران صدا بزن. کلمات کلیدی: دانلود رمان قاجاری، دانلود رمان، رمان عاشقانه، دانلود رمان ایرانی، دانلود کتاب رمان اختر دختر زیبای قاجاری، دانلود رمان اختر دختر زیبای قاجاری، دانلود رمان ایرانی، دانلود رمان عاشقانه، رمان عاشقانه، دانلود کتاب عاشقانه، دانلود رمان عاشقانه ایرانی، رمان عاشقانه، pdf رمان، برچسب‌ها: دانلود رمان قاجاری، دانلود رمان، رمان عاشقانه، دانلود رمان ایرانی، دانلود کتاب رمان اختر دختر زیبای قاجاری، دانلود رمان اختر دختر زیبای قاجاری، دانلود رمان ایرانی، دانلود رمان عاشقانه، رمان عاشقانه، دانلود کتاب عاشقانه، دانلود رمان عاشقانه ایرانی، رمان عاشقانه، pdf رمان
اگر شما نسبت به این اثر یا عنوان محق هستید، لطفا از طریق "بخش تماس با ما" با ما تماس بگیرید و برای اطلاعات بیشتر، صفحه قوانین و مقررات را مطالعه نمایید.

دیدگاه کاربران


لطفا در این قسمت فقط نظر شخصی در مورد این عنوان را وارد نمایید و در صورتیکه مشکلی با دانلود یا استفاده از این فایل دارید در صفحه کاربری تیکت ثبت کنید.

بارگزاری