تمایلات جنسی کودکان و نوجوانان

تمایلات جنسی کودکان و نوجوانان

  • نوع فایل : کتاب
  • زبان : فارسی
  • نویسنده : ساندرین فان در دوف
  • مترجم : گیل آوا
  • چاپ و سال / کشور: 2018

توضیحات

تمایلات جنسی کودکان و نوجوانان کتاب تمایلات جنسی کودکان و نوجوانان به قلم ساندرین فان در دوف حاوی مطالبی پیرامون رفتارهای جنسی کودکان و نوجوانان به‌طور عموم، صرف نظر از ملیت، زبان و فرهنگ می‌باشد. در بخشی از کتاب تمایلات جنسی کودکان و نوجوانان می‌خوانیم: کودکان در جریان رشد خود از جهات متفاوت متکامل می‌شوند. این تکامل شامل رشد جسمانی، رشد احساسات نسبت به خود و دیگران، رشد عقلانی و همچنین رشد جنسی می‌باشد. علائم جنسی، احساسات و رفتارهای جنسی به نحوی که در بزرگسالان موجود است، بندرت در کودکان مشاهده می‌شود. البته مقدمات آن در کودکان فراهم است، هم به لحاظ جسمی و هم به لحاظ عاطفی. در زمینه رشد جسمانی، عقلانی و احساسی کودکان کتاب‌های بی‌شماری نوشته شده است. محققان به‌نام و روان‌شناسان کودک بر پایه تحقیقات صورت گرفته بر روی کودکان، تئوری‌هایی را تنظیم کرده‌اند که بر اساس آن چگونگی رشد و تکامل کودک تا مرحله بزرگسالی از جهات مختلف توضیح داده شده است. اما متاسفانه در زمینه‌ی رشد تمایلات جنسی کودکان تحقیقات اندکی صورت گرفته است و دستاوردها در این زمینه عمدتا بر پایه مشاهدات و شنیده‌ها از طرف کسانی است که عهده‌دار تربیت کودکانی بوده‌اند. در مورد این‌که چرا تحقیق و بررسی در مورد رشد تمایلات جنسی کودکان تا این اندازه اندک بوده است، دلایل متفاوتی را می‌توان ذکر کرد. دلیل نخست اینکه تا مدت‌ها وجود تمایلات جنسی در کودکان کشف نگردیده بود و تحقیق نیز از ضرورتی برخوردار نبود. دوم اینکه روشی که برای تحقیق و پژوهش در مورد رفتار و احساس جنسی کودکان به‌کار می‌رود مشکل‌زاست، چرا که در طرح پرسش‌ها، چه به صورت کتبی و چه شفاهی، می‌بایست مفاهیم جنسی را به زبان کودکان ترجمه کنیم و این برگردان معانی و مفاهیم به زبان کودکان، احتمال نامفهوم شدن این مفاهیم را بزرگ‌تر می‌کند. کلمات کلیدی: توجه کودکان به دستگاه تناسلی، دکتر بازی بچه ها، تمایلات جنسی کودکان، آموزش جنسیت به کودکان، تحریک پذیری در کودکان، بازی با اندام تناسلی در کودکان، کنجکاوی کودکان در مورد اعضای بدن، دانلود کتاب پاسخ به سوالات کودکان، برچسب‌ها: توجه کودکان به دستگاه تناسلی، دکتر بازی بچه ها، تمایلات جنسی کودکان، آموزش جنسیت به کودکان، تحریک پذیری در کودکان، بازی با اندام تناسلی در کودکان، کنجکاوی کودکان در مورد اعضای بدن، دانلود کتاب پاسخ به سوالات کودکان
اگر شما نسبت به این اثر یا عنوان محق هستید، لطفا از طریق "بخش تماس با ما" با ما تماس بگیرید و برای اطلاعات بیشتر، صفحه قوانین و مقررات را مطالعه نمایید.

دیدگاه کاربران


لطفا در این قسمت فقط نظر شخصی در مورد این عنوان را وارد نمایید و در صورتیکه مشکلی با دانلود یا استفاده از این فایل دارید در صفحه کاربری تیکت ثبت کنید.

بارگزاری